Biały nalot na ogórkach kiszonych – co oznacza?

Biały nalot na ogórkach

Duża część Polaków jest zdecydowanym fanem ogórków kiszonych, które spożywa w bardzo dużych ilościach. Ogórki kiszone to samo zdrowie dla naszego organizmu, a w momencie kiedy pojawi się na nich biały nalot, powinny stać się dla nas jeszcze bardziej atrakcyjne. Większość osób, kiedy zobaczy biały nalot na ogórkach kiszonych decyduje się na wyrzucenie przetworów, co jest zdecydowanym błędem. Taka reakcja na ogórkach pojawia się już w słoiku lub w plastikowym opakowaniu. Biały nalot na ogórkach to bakterie kwasu mlekowego, które jak najbardziej nadają się do spożycia. Wiele osób, zanim zdecyduje się na spożycie ogórków z białym nalotem, często płucze je pod wodą, co jest oczywiście niepotrzebne. Ogórki kiszone należy wyrzucić dopiero, w momencie kiedy są bardzo miękkie i posiadają dziwny smak oraz zapach.

Biały nalot na ogórkach – właściwości

Jeśli zauważysz biały nalot na swoich ogórkach, nie martw się – to zupełnie normalne! Ten kwas mlekowy posiada substancje, które są bardzo zdrowe dla naszego organizmu. Jedzenie ogórków z tym nalotem jest całkowicie bezpieczne i nie trzeba ich nawet płukać przed spożyciem. Bakterie zawarte w białym nalocie regulują skład naszej mikroflory jelitowej, co skutkuje poprawą trawienia oraz łatwiejszym wydalaniem toksyn z naszego organizmu. Warto sięgać po ogórki kiszone właśnie zimą, ponieważ wpływają na naszą odporność i istnieją podejrzenia, że łagodzą skutki spowodowane nietolerancją laktozy oraz w dolegliwościach wrzodowych.

Jak odróżnić biały nalot od białego kożucha na ogórkach?

Biały nalot to pudrowa, biała substancja, która może tworzyć się na powierzchni ogórków. Nie jest on szkodliwy i może być usunięty poprzez umycie ogórka wodą. Biały kożuch to lepka, biała substancja, która może tworzyć się na powierzchni ogórków. Jeśli zaobserwujemy taki kożuch w słoiku, nie możemy go spożyć. Pojawienie się takiej reakcji w słoiku to kwestia niedomkniętego wieczka lub niepełne zakrycie ogórków zalewą, co spowodowało rozwój pleśni. Pleśń, która pojawi się w słoiku ma właściwości toksyczne i pod żadnym pozorem nie można spożywać takich ogórków. W najlepszym razie może to skutkować niestrawność, bóle brzuch oraz biegunkę.

Właściwości ogórków kiszonych

Ogórki kiszone to ogórki konserwowane w roztworze octu lub solanki. Są one często używane jako przyprawa lub dodatek do potraw. Ogórki kiszone mogą być wykonane ze świeżych ogórków lub z ogórków, które były wcześniej kiszone. Ogórki kiszone są bogate w witaminę C, dzięki czemu przyczyniają się do poprawy samopoczucia i pomagają w walce z przeziębieniem. Witamina C zawarta w ogórkach niszczy wolne rodniki, które są odpowiedzialne za starzenie się organizmu oraz mają wpływ na rozwój chorób. Ogórki kiszone warto włączyć do naszej codziennej diety, ponieważ są lekkostrawne i pomagają podczas odchudzania. W tym zdrowym i smacznym przysmaku znajdziemy również witaminy z grupy B, magnez, fosfor oraz potas.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*