Gdzie rośnie pieprz?

Gdzie rośnie pieprz?

Podobnie jak najdroższe przyprawy świata, pieprz był towarem niezwykle pożądanym przez Europejczyków, a Ci którzy handlowali przyprawami czekała fortuna i bogactwo. Towaru nie było zbyt wiele, a przyprawy, takie jak goździk czy szafran nie były tak powszechne w Europie. Gdzie rośnie pieprz? Pieprz to przyprawa, która rośnie w wielu różnych krajach i klimatach. Może rosnąć w klimacie tropikalnym, subtropikalnym i umiarkowanym. Na samym początku, pieprz służył także jako środek leczniczy, był składnikiem perfum i oczywiście był idealnym dodatkiem do żywności. Każdy z nas zna powiedzenie „uciekać, tam gdzie pieprz rośnie”, ale czy Ty wiesz, gdzie rośnie pieprz?

Na czym rośnie pieprz?

Na czym rośnie pieprz? Pieprz to przyprawa pochodząca z rośliny pieprzowca. Stosuje się go w wielu potrawach, aby dodać im smaku. Łacińska nazwa tej rośliny to piper nigrum, czyli pieprz czarny. Uprawa rośliny jest wymagająca, a pierwsze zbiory można rozpocząć w 5. roku życia rośliny. Na całe szczęście, będzie ona owocować przez kolejne 45 lat (około). Pieprz czarny to także roślina, na której rośnie pieprz czerwony i pieprz zielony. Roślina może osiągać, aż do 15 metrów wysokości. Jej liście mają długość około 15 cm. Mają zielony kolor i są zakończone w ostry sposób. Podczas zakwitania, roślina wypuszcza białe kwiatostany, które najpierw przeradzają się w zielony pieprz, potem mają kolor czerwony (pieprz czerwony) i na samym końcu są już odpowiedniego czarnego koloru.

Gdzie rośnie pieprz czarny?

Jeśli próbowałeś postawić plantację pieprzu czarnego w Polsce, wiesz, że jest to zadanie niezwykle trudne. Najlepsze warunki do uprawy tej rośliny znajdują się w strefie tropikalnej. Gdzie rośnie pieprz czarny, a dokładniej, w jakich państwach? Najpopularniejszym państwem, które produkuje czarny pieprz jest Wietnam. Legendy mówią, że najlepszy pieprz czarny pochodzi jednak z Kambodży. Innymi państwami, gdzie rośnie pieprz są Brazylia, Chiny, Indonezja, Nowa Gwinea, czy także wyspa Zanzibar (Tanzania).

Gdzie rośnie pieprz cayenne?

Pieprz cayenne, który zazwyczaj stosuje się w pikantnych potrawach, pochodzi z Ameryki Środkowej i Południowej, i jest uprawiana od wieków. Jego nazwa pochodzi od regionu Cayenne, który aktualnie znajduje się na terenie Gujany Francuskiej. Gdzie rośnie pieprz cayenne obecnie? W Meksyku, a także w wielu państwach tropikalnych i subtropikalnych. Takimi państwami jest spora część państw środkowej Afryki.

Gdzie rośnie pieprz syczuański?

Jeden z tych rodzajów pieprzu, który już od samego początku kojarzy nam się z danym regionem. Gdzie rośnie pieprz syczuański? Pochodzi ona prosto z prowincji Syczuan w Chinach. A rośliną, na której rośnie to zółtokrzew pieprzowy. Sam smak pieprzu to pikantna i cytrusowa mieszanka. Aktualnie, uprawa pieprzu rozrosła się poza Państwo Środka, a pieprz syczuański jest uprawiany również w pozostałych państwach Azji. Największymi producentami (poza Chinami) jest Japonia. Uprawy syczuańskiego pieprzu można również znaleźć na kontynencie północnoamerykańskim.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*