W państwie Bahrajn znajduje się duża liczba atrakcji turystycznych. Stolicą jest Manama. Bahrajn ma powierzchnię 620 km2, a liczba ludności to 667 238. Gęstość zaludnienia to ok. 1 076 os/km2. Przez wiele lat, Bahrajn był (i nadal jest) bardzo ważnym portem w Zatoce Perskiej. Taki stan rzeczy spowodował, że kuchnia Bahrajnu i przyprawy kuchni Bahrajnu to aktualnie mieszanka wielu kuchni: arabskiej, perskiej, indyjskiej, a także afrykańskiej i europejskiej.
Przyprawy kuchni Bahrajnu
Kuchnia Bahrajnu jest mieszanką kuchni tradycyjnej kultury arabskiej, perskiej i indyjskiej. Potrawy składają się głównie z ryżu, mięsa, ryb i warzyw. W wielu potrawach stosuje się przyprawy, aby nadać im smak. Kuchnia Bahrajnu cechuje się bogatym wykorzystaniem przypraw, takich jak: kminek, cynamon i pieprz. Są to najpopularniejsze przyprawy kuchni Bahrajnu. Wykorzystuje się je niezwykle często w większości potraw klasycznych dla tego regionu świata. W kuchni znajdzie się również miejsce dla soli morskiej.
Kuchnia Bahrajnu
Kuchnia Bahrajnu jest niezwykle bogata i zróżnicowana. Tradycyjne potrawy tej kuchni to: shrimp biryani, harissa i khabeesa. Większość potraw dostępnych w Bahrajnie opiera się na ryżu. Do wielu tych potraw dodawane jest mięso. Jest to najczęściej kurczak lub jagnięcina. Poza tym, w kuchni Bahrajnu wykorzystuje się wiele ryb oraz owoców morza. Potrawą, która nie pochodzi z tego rejonu i nie jest narodowym przysmakiem jest falafel. Jest on, jednak, niezwykle popularny i dostępny praktycznie w każdym miejscu. Bardzo popularnym deserem jest również khabees, czyli słodki przysmak na bazie mąki i oliwy.
Potrawy kuchni Bahrajnu
Kuchnia Bahrajnu to mieszanka dań bliskowschodnich i południowoazjatyckich. Najpopularniejszą potrawą kuchni Bahrajnu jest Shrimp Biryani, czyli ryż gotowany z przyprawami i krewetkami. Biryani, jest też również podawane bez krewetek, a są one wymienione na kurczaka lub mięso jagnięce. Inne popularne potrawy to harissa – gulasz z jagnięciny z pszenicą, soczewicą i suszonymi owocami. W wielu kuchniach spożywa się wiele pasty hummus, czyli ciecierzycy zmieszanej z sosem tahini. Większośc potraw jest znanych z kuchni arabskiej, która ma ogromny wpływ na to, co jedzą ludzie w tym państwie. Ważnym przysmakiem z Bahrajnu jest Megaderra. Jest to posiłek, w którym główną bazą (znów) jest ryż. Odmiana basmati jest najczęściej wykorzystywana. Poza tym, brązowa soczewica oraz ogromne ilości cebuli tworzą całość. Nie można zapomnieć o kminku i pieprzu. Ta potrawa jest bardzo dobra, a do smaku można dodać również cynamonu.