W państwie Ekwador znajduje się duża liczba atrakcji turystycznych. Stolicą jest Quito. Ekwador ma powierzchnię 283 560 km2, a liczba ludności to 13 710 234. Gęstość zaludnienia to ok. 48 os/km2. Kuchnia Ekwadoru jest bardzo zróżnicowana ze względu na wysokość nad poziomem morza poszczególnych regionów. Połączenie smaków z kuchni hiszpańskiej, amazońskiej, a także kuchni z And dało to, co dziś nazywamy kuchnią ekwadorską. Przyprawy w kuchni ekwadorskiej dodają smaku charakterystycznego dla wielu potraw narodowych z tego małego państwa Ameryki Południowej. W Ekwadorze można zjeść coś pysznego na każdym kroku, a w miasteczkach każdy znajdzie coś dla siebie.
Przyprawy kuchni ekwadorskiej
W kuchni ekwadorskiej używa się bardzo wielu różnych przypraw. Do najbardziej popularnych należą kminek, chili w proszku, oregano i czosnek. Są to najpopularniejsze przyprawy kuchni ekwadorskiej. Przyprawy te są używane do przyprawiania wielu tradycyjnych potraw, takich jak narodowe danie ceviche. Inne popularne przyprawy to papryka, kurkuma i imbir.
Kuchnia ekwadorska
Kuchnia ekwadorska jest mieszanką wpływów tubylczych, hiszpańskich i afrykańskich. Zróżnicowany klimat i geografia kraju również przyczyniają się do różnorodności potraw. Popularne składniki to kukurydza, ziemniaki, ryż, fasola, platany, yuca (maniok), owoce morza, kurczak, wieprzowina i wołowina.
Kuchnia ekwadorska jest niezwykle bogata i zróżnicowana. W regionach górskich spożywa się bardzo dużo wieprzowiny, kurczaka, wołowiny, ale także co ciekawego mięsa ze świnki morskiej (cuy). Potrawy mięsne są najczęściej podawane ze smażonymi ziemniakami, kukurydzą lub ryżem. W kuchni nad wybrzeżem Oceanu Spokojnego bardzo popularna jest wołowina, a także ryby i owoce morza. Jada się tu również częściej makarony i ryż z soczewicą. Ekwador jest bogaty również w wiele owoców, takich jak banany, winogrona, czy brzoskwinie.
Potrawy kuchni ekwadorskiej
Najpopularniejszym potrawą kuchni ekwadorskiej są bez wątpienia ceviche, czyli marynowane krewetki. Potrawą niezwykle charakterystyczną dla tego państwa jest pieczona świnka morska, czyli cuy. Guatita to gulasz z dodatkiem fasoli i kukurydzy. Kolejnym daniem, które może nam się kojarzyć z Ekwadorem (a szczególnie z jej górskimi regionami) jest hornado. Jest to pieczony przez kilka godzin na ruszcie ogromny świniak. Najczęściej jest on wypatroszony wieloma składnikami. Najczęściej podaje się go z gotowaną kukurydzą i tortillami. Ekwador słynie również z wielu pysznych lodów.