W państwie Indonezja znajduje się duża liczba atrakcji turystycznych. Stolicą jest Dżakarta. Indonezja ma powierzchnię 1 904 556 km2, a liczba ludności to 234 893 453. Gęstość zaludnienia to ok. 123 os/km2. Na ukształtowanie się kuchni w tym kraju wpływ miały kuchnie z innych części świata: arabskiej, chińskiej i indyjskiej. Ryż, owoce morza, ryby to tylko kilka elementów, którymi cechuje się kuchnia indonezyjska. Przyprawy kuchni indonezyjskiej są odpowiedzialne za jej świetny smak, który jest znany na całym świecie.
Przyprawy kuchni indonezyjskiej
W kuchni indonezyjskiej używa się bardzo wielu różnych przypraw. Do najbardziej popularnych należą: papryka chili, imbir, czosnek, kurkuma, kolendra i kminek. Są to najpopularniejsze przyprawy kuchni indonezyjskiej. Przyprawy te są stosowane w celu dodania potrawom smaku i ciepła. Papryka chili jest szczególnie popularna w kuchni indonezyjskiej, ponieważ wykorzystuje się ją w wielu tradycyjnych potrawach, takich jak nasi goreng (smażony ryż) i rendang (gulasz wołowy).
Kuchnia indonezyjska
Kuchnia indonezyjska jest jedną z najbardziej zróżnicowanych na świecie, z wpływami kuchni indyjskiej, chińskiej, bliskowschodniej i europejskiej. Rozległy archipelag, na którym leży kraj, sprawia, że istnieje wiele odmian regionalnych, a każda wyspa ma swoje własne, niepowtarzalne potrawy. Szeroka gama owoców morza jest również ważna w Indonezji, ponieważ Indonezja jest oblana wodami morskimi. Popularne dania z owoców morza to curry rybne, ryby z grilla i pasta z krewetek. Kuchnia indonezyjska jest często pikantna, ponieważ powszechnie używa się w niej papryczek chili. Inne popularne składniki to mleko kokosowe, trawa cytrynowa, imbir i czosnek. Większość kraju jest zamieszkane przez muzułmanów, dlatego coraz częściej odchodzi się od przyrządzania i gotowania wieprzowiny. A bardzo ważne jest również użycie sosu sambal. Receptur jest bardzo wiele i zależy od tego, na jakiej wyspie będzie przygotowywany.
Potrawy kuchni indonezyjskiej
Istnieje kilka typowych potraw kuchni indonezyjskiej, które są uznawane za narodowe. Jedną z nich jest tempeh, czyli zamiennik mięsa, przygotowany ze sfermentowanych ziaren soi. Poza tym, mięsne danie satay jest bardzo popularne. Jest ono nadziane na bambusowe patyki, a najczęściej jest wykorzystywany kurczak i wołowina. Nasi goreng to proste, ale jedno z najpopularniejszych dań. Składa się z ryżu, który jest doprawiony dużą ilością przypraw, a także cebulą. Dzisiejsze nasi goreng jest podawane ze sosem sojowym, warzywami, mięsem, a o aromatyczny smak dbają przyprawy korzenne. Poza tym, Soto (zupa podobna do rosołu), bami goreng (makaron z mięsem i sosem), a także rendang (bardzo pikantne danie z wołowiny).