W państwie Salwador znajduje się duża liczba atrakcji turystycznych. Stolicą jest San Salvador. Salwador pomimo swojej małej powierzchni, która wynosi 21 040 km², jest bardzo gęsto zaludniony, a liczba ludności sięga aż 6 470 379. Gęstość zaludnienia to ok. 308 os/km2. Kuchnia salwadorska to styl gotowania wywodzący się z Salwadoru. Na tradycyjne potrawy Salwadoru duży wpływ wywarli rdzenni mieszkańcy Lenca i Majowie, a także hiszpańscy koloniści, którzy przybyli tu w XVI wieku.
Przyprawy kuchni salwadorskiej
Kuchnia środkowoamerykańska jest znana z używania przypraw, a kuchnia salwadorska nie jest tu wyjątkiem. Kuchnia salwadorska cechuje się bogatym wykorzystaniem przypraw, takich jak: czosnek, cebula i kolendra. Są to najpopularniejsze przyprawy kuchni salwadorskiej. Jeśli chodzi o zastosowanie przypraw znajdziemy tu Locoro, która jest mezopotamską rośliną szeroko stosowaną w potrawach salwadorskich. Kolejna to Izote, który jest mezopotamskim kwiatem, który również znalazł swoje zastosowanie w tej kuchni, najczęściej mieszany z cytryną lub jajecznicą.
Kuchnia salwadorska
Tradycja żywieniowa w Salwadorze jest mieszanką rdzennych wpływów Lenca, Majów, Pipil i Europy. Lenca są znani z wykorzystania kukurydzy, Majowie z gulaszu, a Pipil z tamales. Wpływy europejskie obejmują wykorzystanie wołowiny, wieprzowiny, kurczaka, sera i fasoli. W kuchni salwadorskiej podaje się zazwyczaj ryż i fasolę, które zwykle gotuje się razem. Typowy posiłek może składać się z pupusas (nadziewane tortille kukurydziane), yuca frita (smażony maniok), plantanów, tamales, enchiladas lub empanadas. Salsa i guacamole są powszechnymi przyprawami, podobnie jak kwaśna śmietana i curtido (potrawa z kiszonej kapusty). Salwador jest również znany z horchaty, słodkiego napoju z ryżu, mleka i cynamonu.
Potrawy kuchni salwadorskiej
Kuchnia salwadorska jest niezwykle bogata i zróżnicowana. Tradycyjne potrawy tej kuchni to: pupusa de queso, especial el raiz i quesadilla. Jednak najpopularniejszym daniem są pupusas, czyli grube tortille kukurydziane nadziewane różnymi farszami, takimi jak ser, smażona fasola lub wieprzowina. Pupusas są zazwyczaj podawane z curtido (kiszoną kapustą) i salsa roja (czerwonym sosem). Innym popularnym daniem jest yuca frita, czyli smażony korzeń manioku podawany z sosami do maczania, takimi jak mojo (sos czosnkowy) lub chimichurri (sos ziołowy).