Mapa Przypraw

Mapa pochodzenia przypraw z całego świata. Jeśli chcesz się dowiedzieć skąd pochodzi dana przyprawa skorzystaj z naszej interaktywnej mapy, która wskaże Ci pochodzenie twojego ulubionego smaku. Zobacz jakie przyprawy pochodzą z Indii a jakie z Polski czy Brazylii. Czasami możesz być bardzo zaskoczony ale żeby tak było najpierw musisz sprawdzić to sam! Mapa przypraw to miejsce dedykowane dla wszystkich poszukujących ciekawych treści.

Przyprawy świata

W odległych czasach, ludzie handlujący przyprawami świata stawali się bardzo bogaci, a zapotrzebowanie na te produkty w Europie były ogromne. Podobnie jest i dzisiaj, może handel przyprawowy nie jest tak dochodowy jak kiedyś, ale handel przyprawami jest branżą globalną. Wiele przypraw pochodzi z Azji, Afryki i Ameryki Południowej. Przyprawy są często stosowane w kuchni, aby nadać potrawom smak i aromat. Niektóre przyprawy są także stosowane do celów leczniczych. Na przykład cynamon jest często stosowany jako środek wspomagający trawienie i łagodzący ból żołądka. Mieszanki ziół i przypraw są bardzo często wykorzystywane podczas przyrządzania potraw.

Skąd pochodzą przyprawy świata?

Skąd pochodzą przyprawy świata? Pochodzą one z wielu różnych miejsc rozrzuconych po całym globie. Niektóre pochodzą z obu Ameryk, a inne z Azji. Najpopularniejsze przyprawy to pieprz, cynamon i gałka muszkatołowa. Podczas codziennych zakupów nie doświadczamy tego, że przyprawy są niezwykle drogimi artykułami spożywczymi. Zazwyczaj, kupowane są w bardzo małych ilościach, przez co nie odczuwamy, jakie są faktyczne ceny za kilogram danej przyprawy. Większość przypraw korzennych, a także ziołowych rośnie na terenach strefy tropikalnej lub subtropikalnej. Państwami, które kojarzą się z dużymi plantacjami przypraw są Chiny, Indonezja, Indie czy Wietnam.

Gdzie rośnie najwięcej przypraw na świecie?

Gdzie rośnie najwięcej przypraw na świecie? Gdy pomyślimy o przyprawach, a bardziej o ich pochodzeniu od razu na myśl przychodzą nam kraje azjatyckie. I słusznie. To właśnie tam rośnie zdecydowanie najwięcej przypraw. Mają tam odpowiednie warunki do rośnięcia, a kraje są największymi producentami poszczególnych przypraw. Indonezja jest największym producentem cynamonu, wanilii i goździków. Na Półwyspie Indyjskim, rośnie najwięcej chilli oraz imbiru. Największym eksportem najdroższej przyprawy świata – szafranu – jest Iran. A gdzie rośnie pieprz? Jego największym eksportem jest Wietnam.