Ranking ptasiego mleczka

ranking ptasie mleczko

Ptasie mleczko to jedna ze słodyczy, która jest wybierana niezwykle często przez Polaków. Ma ono najczęściej smak waniliowy, lecz na przestrzeni ostatnich lat powstało bardzo wiele ciekawych smaków. Wiele z nich stało się już kultowe i coraz częściej na półkach sklepowych możemy znaleźć śmietankowe ptasie mleczka. Na rynku jest również dostępnych bardzo dużo producentów tego przysmaku. Postanowiliśmy przetestować kilka wybranych i stworzyć ranking ptasiego mleczka.

alpejskie mleczko

Co to jest ptasie mleczko?

Wielu z nas nie wie, czym tak naprawdę jest ptasie mleczko. W naszym kraju, ten produkt cukierniczy jest już tak popularny, że mówimy na nie ptasie mleczko. Jest to pianka mleczna o niezwykle łagodnym smaku. Na samym początku była ona produkowana wyłącznie o smaku waniliowym i były one oblane mleczną czekoladą. Prawdopodobnie, nazwę dla tego wyrobu wymyślił już w 1936 roku sam Jan Wedel, a w 10 lipca 1936 roku został on zarejestrowany jako znak towarowy. Wygasło ono jednak w 1956 roku, a od tego czasu wiele firm zaczęło produkować ptasie mleczko.

ptasie mleczko

Najlepsze ptasie mleczko

Najlepsze ptasie mleczka to chluba Polaków. Co ciekawe, w dzisiejszej Rosji, ptasie mleczko jest znane również w formie tortu. Anna Czułkowa opracowała recepturę ptasiego mleczka tortu. Do dziś jest ono niezwykle popularne, a moda kilka lat temu dotarła również do Polski. Najlepsze ptasie mleczka muszą mieć niezwykle łagodny smak, a także czekoladę z najlepszych składników. W tym celu stworzyliśmy ranking najlepszych ptasich mleczek dostępnych na rynku polskim.

gnieźnieńskie mleczko

Ptasie mleczko – różne rodzaje

Jak już wiemy, w 1956 roku firma Wedel straciła prawa do używania nazwy ptasie mleczko. Zostało ono przywrócone po wielu latach. A wiele firm zaczęło opracowywać własną recepturę i tworzyć podobny produkt o własnej nazwie. Najbardziej powszechne są małe pianki o nazwie „mleczko”. I tak właśnie spróbowaliśmy kilka najpopularniejszych ptasich mleczek. Różne rodzaje tego smakołyka pasują idealnie do kawy. Wybraliśmy podstawowy smak i stworzyliśmy ranking ptasie mleczka.

auchan mleczko
  • Wójcik: Gnieźnieńskie Mleczko – nie jest to może najpopularniejsza marka, lecz w naszym rankingu otrzymała maksymalną liczbę punktów. Gnieźnieńskie mleczko jest dostępne w wielu wariantach smakowych: kokosowych, śmietankowych, truskawkowych czy cytrynowych.
  • Wedel: Ptasie Mleczko – klasyka na polskim rynku. Pomysłodawca i pionier ptasiego mleczka. Ptasie mleczko waniliowe było bardzo dobre, lecz otrzymało 7 punktów.
  • Milka: Alpejskie Mleczko – marka o światowym zakresie stworzyła własną linię alpejskiego mleczka. Oferuje bardzo wiele, a także różną czekoladą (połączenie białej i czarnej). W naszym teście zdobyła 7 punktów, lecz naszym zdaniem pianka jest nieco za ciężka.
  • Auchan: Mleczko – ciekawe zestawienie. Firmowy produkt jednego z największych marketów w Polsce. Smak pianki był naprawdę bardzo dobry i pomimo niższej ceny, nie odstawał od swoich droższych odpowiedników.

Klasycznym wyborem jest ptasie mleczko z Wedla, lecz mniej znane marki wypadają bardzo dobrze, naszym zdaniem nawet lepiej. Warto zwrócić uwagę na Gnieźnieńskie Mleczko.

@kuchniaija

Wielki test ptasiego mleczka i niespodziewany zwycięzca☝🏼☝🏼☝🏼#mukbang #ptasiemleczko #dc #sweets #słodycze #viral #foryoupage #foryoupage @Auchan

♬ Mamma Mia – ABBA

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*